Demir Ali DEMİREL Güven Tazeledi

CHP Saray İlçe Teşkilatı olağan kongresini, dün saat 13:00'da Belediye Kültür Merkezinde yoğun bir katılım ile gerçekleşti. 
211 delegenin katılım sağladığı kongrede, mevcut ilçe başkanı Demir Ali DEMİREL ile Şener GÜNAYDI arasında geçen yarışı 121 delege oyu ile Demir Ali DEMİREL kazandı. Şener GÜNAYDI 88 delege oyu alırken 2 oy geçersiz sayıldı. 

Demir Ali DEMİREL konuşmasında katılım sağlayan tüm partlilere ve delegelere teşekkür ederek birlik ve beraberlik mesajları verdi.
Kongrede her iki adayda seçim sonrasında birlik ve beraberlik mesajı verirken Şener GÜNAYDI sosyal medya hesabından şu açıklamalarda bulundu; "3 Aralık 2017 Pazar günü, Cumhuriyet Halk Partisi’nin Saray ilçe kongresinde emek veren herkese teşekkür ederiz. Seçilen yönetime başarılar diler, partimizin güçlenmesi için her zaman birer sıra neferi olarak azimle çalışacağımızı hatırlatırız.

Mavi Liste çalışmamız esnasında çok kısa bir süre içerisinde büyük bir enerji yaratan ve kongre salonunda bu enerjiyi beyaz listenin çalışmasıyla birlikte sinerjiye dönüştüren tüm yoldaşlarımızı yürekten kutluyoruz. Çalışmamız esnasında gösterdiğimiz performansı diri tutacak, partimizin gelişmesine katkı sunmaya devam edeceğiz. Yapılması gerektiğini söylediğimiz her işin elzem olduğunu ve mevcut yönetimin bahsettiğimiz programı hayata geçirme kararlılığı göstermesi halinde her türlü katkıyı sunacağımızı açıkça ifade ediyoruz.

1- Acilen üye kampanyası başlatılmalıdır. Bu kampanya sokakta stant açarak, bayrağımızla, pankartımızla yapılmalıdır.
2- Genel merkezimizin yayınları en ücra köşeye kadar ulaştırılmalıdır. İlçe örgütümüz tarafından düzenli olarak bülten yayınlanmalı, ülke gündemine dair bildiriler kaleme alarak her yere dağıtılmalıdır. Bu çalışmalar esnasında kapı kapı gezilmelidir.
3- Parti üyelerinin tümünü kapsayacak düzenli toplantılar yapılmalıdır. Paneller, konferanslar düzenlenerek ülkemizin önde gelen aydın, yazar ve siyasetçileriyle buluşmalar gerçekleştirilmelidir.
4- Parti içi demokrasi işletilmelidir. Kongremizden çıkan en olumlu sonuçlardan biri de bunun gereğinin anlaşılması olmuştur. Partiyi geliştirmek için girişilen rekabet, rekor katılımlı bir kongre gerçekleştirilmesinin önünü açmıştır.
5- Parti disiplininden kopulmamalıdır. Ne koşulda olursa olsun, partiye bağlılığın en temel ilke olduğu gerçeği ilçe örgütümüz tarafından sürekli hatırlatılmalıdır.

Yukarıda bahsi geçen program dahilinde, Cumhuriyet Halk Partisi’nin tahmin edilemeyecek kadar gelişeceğini bir kez daha söylüyor, kongre çalışmamız esnasında ürettiğimiz tüm araçları, argümanları ve enerjiyi bu doğrultuda kullanmak için hazır olduğumuzu yineliyoruz. Reçete açıktır. Uygulamak için hep birlikte, omuz omuza, azimle hayata geçirilmelidir. Yönetime devam eden arkadaşlarımızı kutlar, partimize olan sarsılmaz bağlılığımızla selamlarız. Yaşasın Cumhuriyet Halk Partisi, yaşasın halkın iktidarına giden mücadele azmi."

Hiç yorum yok