Çukuryurt Spor Kulübünden Basın Açıklaması

Çukuryurt Spor Kulübü Başkanı Mehmet BİLECEN, 6 Şubat 2018 tarihinde Saray'da faaliyet gösteren yerel bir gazetede yayımlanan "Çukuryurtlu Futbolculardan Bilecen'e Sitem" başlıklı habere istinaden bir basın açıklamasında bulundu.
Çukuryurt Spor Kulübü Başkanı Mehmet BİLECEN, söz konusu gazetede yayımlanan "Çukuryurtlu Futbolculardan Bilecen’e Sitem" başlıklı haberin şahsını ve kulüp yönetiminde bulunan arkadaşlarını direkt olarak hedef aldığını belirterek sözlerine şöyle devam etti;
"Amatör Spor Kulüplerinin maddi sıkıntıları herkes tarafından bilinmektedir. Amatör spor kulüpleri büyük maddi sıkıntı içinde ayakta durma mücadelesi vermektedir. Bu kulüplerin birçoğu kapanma aşamasına gelmiştir. Tesis ihtiyacı, ulaşım, lisans giderleri, malzeme giderleri çoğu kulüpler tarafından karşılanamamaktadır. Biz ekip arkadaşlarımız ile birlikte tarihi bir geçmişe sahip, unutulmaya yüz tutmuş bir spor kulübünün yeniden sahalara dönmesi için bu imkansızlıklar dahilinde mücadele ettik. Onlarda bizim emeklerimizi boşa çıkarmayarak iki dönem üst üste şampiyonluğa imza atmamızı sağladılar. Emeklerinden, mücadelelerinden dolayı futbolcularımı ve kulübe emek veren tüm arkadaşlarımı yürekten bir kez daha kutluyorum.

Çukuryurt Spor Kulübü’de diğer amatör kulüpler gibi esnafımızın ve belediyenin destekleri ile ayakta durmaktadır. Amatör spor kulüpleri genelde forma, top vs. malzemeler için sponsor bulurlar. Para alma konusuna gelince federasyondan para almazlar. Amaçları Süper amatör kümelerinde başarı gösterip üst liglere çıkmaktır. Üst liglere çıktıkları takdirde federasyondan para alabilirler. Bu sıkıntı sadece Çukuryurt Spor Kulübünün değil, bütün amatör spor kulüplerinin temel sorunudur. Biz arkadaşlarımız ile tekrar yola çıktığımızda şartların çok çetin olduğunu biliyorduk. Tüm futbolcularımızla yaşayacağımız sıkıntıları en başında konuştuk. Bu şartlara rağmen 2 dönem boyunca futbolcularımızın ödemelerini bir kez bile aksatmadık. Motivasyon yemekleri düzenledik, kahvaltılar düzenledik, eğlenceler düzenledik. Şampiyonluğa giden yolda kulüp yönetimi olarak şayet kardeşlerimizi motive edemeseydik, yanlarında olduğumuzu hissettiremeseydik iki dönem üst üste Şampiyonluğu elde edemezdik diye düşünüyorum.

KOL KIRILIR YEN İÇİNDE KALIR
Kulübümüz futbolcularımıza sadece son iki haftanın parasını ödeyememiştir. Çünkü bütçe futbolcularımızın lisans ücretlerine aktarılmıştır. Bu gecikmenin de en yakın zamanda telafi edileceği kendilerine tarafımdan bizzat beyan edilmiştir. Kol kırılır, yen içinde kalır. Onurdan, gururdan, bahseden karakterli kardeşlerimizin bir sürelik ödeme aksaklığında gazete yoluyla şahsıma ve yönetim kuruluna sitem etmeleri şahsımı üzmüştür. Spor Kulübü Başkanlığı ötesinde bir ağabey, kardeş ilişkisi kurduğum takımımda, oluşturduğumuz güven duygusu ve aile ilişkisi çerçevesinde olabilecek sıkıntıların kendi içimizde konuşulup halledilmesi, birlikte çözüm önerilerinin konuşularak sonuca ulaştırılmasını dilerdim, daha etik ve ahlaklı bulurdum.

Canla başla emek sarf edip alınan şampiyonluğa karşılık sporculara verilen her şey maddi manevi her zaman azdır, yetersizdir. Amatör sporun mantığı da ruhu da budur. Adı üzerinde amatör spor, kişilerin kendi içinden gelerek, kendi katkılarıyla, çoğu zaman kendi ceplerinden de para harcayarak yaptıkları faaliyettir. Amatör sporla uğraşan sporcuların amacı ne para kazanmak, ne bir yerlere gelmek ne de bu işi meslek haline getirmek değildir. Bu işi meslek olarak görüp, geçimini buradan sağlayanlara ise Çukuryurt Spor Kulübünün kapıları her zaman kapalıdır. Saygılarımı Sunuyorum.."

Hiç yorum yok